معرفی شرکت

CIACO Logo

«شرکت مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما (سیاکو)» به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های «گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما»، ارائه خدمات تأمین مالی و مشاوره سرمایه‌گذاری را به‌عنوان رسالت اصلی خود برگزیده است. این شرکت سعی دارد با بهره‌مندی از هم‌افزایی‌های موجود در گروه، بالاترین سطح رضایت‌مندی را برای کلیه ذی‌نفعان علی‌الخصوص مشتریان حقیقی و حقوقی خود به ارمغان آورد.

تاریخچه فعالیت:

به‌موجب ماده ۲ دستورالعمل تأسیس و فعالیت مشاور سرمایه‌گذاری (مصوب هیئت‌مدیره سازمان بورس و اراق بهادار در سال ۱۳۸۹)، کلیه اشخاص حقوقی که در نام خود خواستار استفاده از دو کلمه «مشاور» و «سرمایه‌گذاری» به‌طور توأم (اعم از متصل یا منفصل) هستند موظفند از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز اخذ کنند، در غیر این‌صورت به‌موجب ماده ۵۲ قانون بازار اوراق بهادار، از طرف سازمان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
در همین راستا شرکت مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما (Charisma Investment Advisor Co) در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ موافقت اصولی خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ نمود و پس از تأیید صلاحیت مدیران، به موجب روزنامه رسمی شماره ۲۱۵۲۰، در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ با شماره ثبت ۵۳۶۷۵۴ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۰۹۸۰۴۳ نزد اداره ثبت شرکت‌ها در تهران و نهایتاً نیز در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ با شماره ثبت ۱۱۶۳۲ در فهرست نهادهای مالی ثبت‌شده نزد سازمان بورس به ثبت رسید.


موضوع فعالیت:

مطابق اساسنامه، شرکت می‌تواند به هر یک از فعالیت‌های زیر مبادرت ورزد مشروط به این‌که مجوز فعالیت مربوط به هر یک از آن‌ها را از سازمان دریافت کند:

 • با دریافت مجوز فعالیت مشاور عرضه یا پذیرش، مبادرت به فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده در مقررات مربوطه؛
 • توصیه به خرید، فروش یا نگهداری اوراق بهادار؛
 • اظهارنظر راجع به روند قیمت یا عرضه و تقاضای اوراق بهادار در آینده؛
 • اظهارنظر راجع به ارزش (قیمت‌گذاری) اوراق بهادار؛
 • مشاوره در زمینه مدیریت ریسک؛
 • مشاوره در زمینه ادغام، تملک، تغییر و تجدید ساختار سازمانی و مالی شرکت‌ها؛
 • مشاوره در زمینه طراحی و تشکیل نهادهای مالی؛
 • پذیرش سمت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به استثنای سمت مدیریت.
 • با دریافت مجوز سبدگردانی، مبادرت به فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده در مقررات مربوطه؛
 • با دریافت مجوز فعالیت مشاور عرضه یا پذیرش، مبادت به فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده در مقررات مربوطه؛
 • با دریافت مجوز پردازش اطلاعات مالی، مبادرت به فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده در مقررات مربوطه.

شرکت می‌تواند در راستای اجرای فعالیت‌های مذکور، در حدود مقررات و مفاد اساسنامه اقدام به اخذ تسهیلات مالی یا تحصیل دارایی نماید یا سرمایه‌گذاری کرده یا شخصیت حقوقی مستقلی تأسیس کند یا در تأسیس شخصیت‌های حقوقی دیگر مشارکت نماید یا اسناد اعتباری بانکی افتتاح کند و به واردات یا صادرات کالا بپردازد و امور گمرکی مربوطه را انجام دهد. این اقدامات فقط در صورتی مجاز است که در راستای اجرای فعالیت‌های شرکت ضرورت داشته باشند و انجام آنها در مقررات منع نشده باشند.

شرکت می‌تواند با رعایت سقف تعیین‌شده توسط سازمان، در اوراق بهادار نیز سرمایه‌گذاری نماید.


مجوزهای فعالیت:

مجوزهای فعالیت شرکت (اخذشده از سازمان بورس و اوراق بهادار) عبارت است از:

 • مشاور سرمایه‌گذاری

سرمایه و ترکیب سهام‌داران:

سرمایه ثبتی تأدیه‌شده شرکت در حال حاضر مبلغ ۲۰ میلیارد ریال (در قالب ۲۰ میلیون سهم ۱,۰۰۰ ریالی) با ترکیب سهام‌داری به شرح ذیل است:

ردیفنام سهام‌دارتعداد سهامدرصد سهام
۱شرکت گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما۱۹,۹۰۰,۰۰۰۹۹٫۵۰
۲شرکت سبدگردان کاریزما ۵۰,۰۰۰۰٫۲۵
۳شرکت کاریزما تدبیر ۵۰,۰۰۰۰٫۲۵
جـــمـــع
۲۰,۰۰۰,۰۰۰۱۰۰٫۰۰

حسابرس:

حسابرس اصلی شرکت در حال حاضر «مؤسسه حسابرسی آزمون‌پرداز ایران مشهود» بوده و حسابرس علی‌البدل نیز شرکت «مؤسسه حسابرسی و خدمات مدیریت دایا رهیافت» است (هر دو جزو مؤسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند).


CIACO English Logo
fa_IRفارسی
en_USEnglish fa_IRفارسی