گزارشاتگزارشات برگزیده۳ دلیل رشد بیشتر قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین در سال ۲۰۲۱

۱۴۰۱-۱۱-۱۹

 

 

اتریوم[۱] با قدرت گرفتن روند حرکتش، عملکرد بهتری نسبت به  بیت کوین در هفته‌های گذشته داشته است. قیمت اتر (ETH) ، رمز ارز بومی شبکه بلاک چین اتریوم، از ابتدای سال جدید تاکنون در حال افزایش است. علاوه بر این، از اول ژانویه عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین (BTC) داشته و تقریباً ۸۱ درصد در مقایسه با رشد ۲۶ درصدی بیت کوین در یکسال، رشد کرده است.

 

Source: Digital Assets Data

 

سه دلیل عمده که باعث شده اتریوم در طی چند روز گذشته از بیت کوین پیشی بگیرد عبارتند از: رشد شتابی اتریوم، بهبود دیدگاه‌ها نسبت به دیفای[۲] (امور مالی غیرمتمرکز)  و نوسانات نسبتا کم بیت کوین در این دوره.

 

 

 

رشد سریع اتریوم ناشی از بهبود دیدگاه‌ها نسبت به دیفای

 

به گزارش کوین تلگراف[۳]، اخیرا  توکن‌های دیفای با رهبری بزرگانی مانند آوی[۴] و سوشی سواپ[۵] به سرعت در حال افزایش است. تجمع توکن‌های دیفای تا حدی با رشد سریع ارزش کل قفل شده تی‌وی لاین (TVL) بازار دیفای که مقدار سرمایه گسترش‎‌یافته در پروتکل‌های دیفای را تخمین می‌زند، تأمین می‌شود. با بیش از ۲۴ میلیارد دلار بیش از هر زمان دیگری در پروتکل‌های دیفای سرمایه قفل شده است؛ که از تقاضای گسترده‌ای خبر می‌دهد. این برای حرکت اتریوم – و به تبع توکن اتر – حیاتی است، زیرا بیشتر برنامه‌ها و توکن‌ها به این شبکه تکیه می‌کنند.

افزایش تعداد کاربران از افزایش گسترده هزینه‌های گاز اتریوم قابل رویت است. اگرچه هزینه‌های بالای معامله ایده آل نیست، اما جیکوب فرنک[۶]، یکی از شرکای اتحاد دیفای، گفت که این یک عامل مثبت است زیرا نشان دهنده تمایل کاربران به پرداخت و نشانگر تقاضای واقعی است. او همچنین گفت:

“هزینه‌های تجمعی، بله. این مستقیم ترین معیار کل تمایل برای پرداخت (یعنی تقاضا) برای فضای بلوک است. اکنون اتریوم دارای ارزشمندترین فضای بلوک در رمزنگاری است. اگر هزینه تراکنش‌های فردی کمتر باشد بهتر نیست؟ بله. این با L2 و سایر اقدامات مقیاس بندی همراه خواهد بود. “

 

 

سایر پروتکل‌های سطح یک بلاکچین با پیش‌بینی قابل توجهی برای رقابت با اتریوم در حال رشد هستند، مانند پولکادات[۷] و کوزموس [۸]. با این حال، در آینده‌ای قابل رویت، اثر شبکه اتریوم و ارزش ترکیبی پروتکل‌های دیفای در اتریوم احتمال کمتری برای به چالش کشیدن سلطه اتریوم در بخش دیفای وجود دارد. بیت کوین در حال تحکیم با نوسان کم در طول چند روز گذشته، بیت کوین درحال تقویت خود با نوسانات اندک بود و به آلت‌کوین‌ها[۹] اجازه رشد داد. این امر باعث شد تا تقاضا برای آلت‌کوین‌‌ها با حجم و نقدینگی کمتر افزایش یابد.

قیمت اتر همزمان با آنچه معامله‌گران آن را “فصل آلت[۱۰]” توصیف می‌کنند، افزایش یافت؛ دوره‌ای که آلت‌کوین‌ها پشت سر هم تجمع می‌کنند، به ویژه هنگامی که بیت کوین حرکت قیمتی کمی را تجربه می‌کند.

این فصل – که از نظر تاریخی در ماه های اول سال مشاهده می‌شود – زمانی اتفاق می‌افتد که بیت کوین در حال رنج کشیدن است و سرمایه گذاران به دنبال بازی‌های پرخطر هستند. آلت کوین‌ها معمولاً تغییرات قیمتی بیشتری را شاهد هستند، زیرا نقدینگی کم آن‌ها باعث می‌شود در دوره های کوتاه مدت راحت‌ترنوسانات شدید بکنند.

برای معامله‌گران خرد و مشتقات، نوسانات زیاد بازار آلت کوین باعث می‌شود رمزارزهای کوچک‌تر حداقل در کوتاه مدت به ازخرید و فروش بیت کوین جذاب‌تر باشند. در همین حال، بیت کوین در وضعیت نامشخصی باقی می‌ماند و برخی از معامله‌گران هشدار می‌دهند  که ممکن است بیت کوین محدوده خود را بشکند و سقوط کند تا اینکه به بالا رفتن ادامه دهد. اگر این اتفاق بیفتد، آلت کوین ها در مقایسه با بیت کوین زیان بیشتری می‌بینند.

 

تاجر رمز ارز جانی مو [۱۱] گفت:

“هر زمان که خودم را متقاعد می‌کنم که روند صعودی است، هرچه بیشتر به نمودار خیره می‌شوم، در نگاهم بیشتر نزولی می‌شود. من واقعاً احساس می‌کنم که این روند سقوط خواهد کرد و نمودار هفته قرمز بسته می‌شود و هنوز که هنوز است نمی‌توانم بیخیال این فکر شوم .”

 

[۱] Ether

[۲] DeFi

[۳] Cointelegraph

[۴] Aave

[۵] SushiSwap

[۶] Jacob Franek

[۷] Polkadot

[۸] Cosmos

[۹] Altcoin

[۱۰]Altseason

[۱۱] Jonny Moe

 

 

   نقشه سایت          بیانیه حقوقی          حریم خصوصی و کوکی‌ها

حریم خصوصی و کوکی‌ها

logo-samandehi

©۱۳۹۹ تمامی حقوق برای مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما محفوظ است.
طراحی شده توسط تیم کاریزما.