شیما حمیدیان

رییس واحد نوآوری مالی

تحصیلات

کارشناس ارشد مدیریت مالی.

علایق

علاقه‌ی غیر کاری من موسیقی است به این دلیل که تنش‌های روزمره ناشی از محیط کار و بازار سرمایه را کاهش می‌دهد.

چگونه به اینجا رسیدید؟

پس از ورود به دانشگاه، کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته‌ی انتخابی‌ و براساس علایق شخصی، تصمیم به ورود به بازار کار و پیش بردن تحصیل و کار به صورت موازی گرفتم. در یک شرکت خصوصی به عنوان کمک حسابدار مشغول به کار شدم و هم‌زمان برای رسیدن به دو هدف “آشنایی با بازار کار” و “افزایش دانش در حوزه حسابداری و بررسی صورت‌های مالی” تلاش کردم. جهت کسب آمادگی برای کنکور ارشد، بازار کار را ترک کرده و درنهایت پس از پایان دوره‌ی تحصیلی لیسانس، در تابستان ۱۳۹۲، در یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری به نام بازار سرمایه با عنوان کارشناس مشغول به کار در حوزه‌ی تحلیل سهام‌ شدم. پس از چهار سال کار در زمینه‌ی تحلیل مالی، تصمیم به ورود به اکوسیستم استارتاپ‌ها و آشنایی با بازار نوظهور شرکت‌های نوپا و دانش بنیان گرفتم و تا امروز سعی کردم دانش و تخصص خودم را در بازارهای موازی افزایش دهم.

چرا کاریزما را انتخاب کردید؟

محیط پویا، خصوصی بودن مجموعه و متعاقباٌ چابک بودن آن در تصمیمات و توسعه‌های سازمانی دلایل انتخاب کاریزما بوده است.

چه ویژگی از کاریزما را دوست دارید؟

محیط به روز و دوستانه است.

در کاریزما چه کار می کنید؟

برخی از مراجعان شرکت مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما، جهت تأمین مالی و استفاده از ابزارهای مالی نوین درخواست همکاری می‌دهند و وظیفه‌ی من تولید محتوا، پیگیری، امکانسنجی و بررسی احتمالات و پروسه‌های تأسیس انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ابزارهای نوین است. در کاریزما محصولات تعریف شده به صورت جدیدی طراحی می‌شوند.

در کدام بخش از مشاور سرمایه گذاری کاریزما کار می کنید؟

دربخش نهادهای مالی و ابزارهای نوین درخصوص تأسیس نهادهای مالی همچون انواع صندوق‌های زیر نظر بورس/فرابورس و شرکت‌های تحت قوانین سازمان بورس مانند کارگزاری‌ها، سبدگردانی‌ها و … ، طراحی ابزارهای نوین و ارائه پیشنهادهای کاربردی در این راستا مشغول به کار هستم. هرگونه خدمات در راستای تأسیس، قبولی سمت در نهادهای مالی، امکانسنجی تأمین مالی از طریق نهادهای مالی مانند صندوق‌های خصوصی، وی سی، تأمین مالی جمعی، پروژه، زمین و ساختمان، نیکوکاری و سایر صندوق‌ها و ابزارهای نوین مانند قراردادهای آتی، آپشن‌ها، اوراق بیمه اتکایی و … در بخش فوق‌الذکر انجام می‌شود.

علایق غیر کاری شما چه هستند؟ چگونه روی کار شما اثر می گذارند؟

علاقه‌ی غیر کاری من موسیقی است به این دلیل که تنش‌های روزمره ناشی از محیط کار و بازار سرمایه را کاهش می‌دهد.

فعالیت های روزانه شغل شما در کاریزما چه هستند؟

  • پیگیری تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری، برای مشتریان و شرکت‌های ذیل کاریزما توسط بخش نهادسازی و ابزارهای نوین انجام می‌شود.
  • اجرای طرح‌های توجیهی تأسیس نهادها و ابزارهای مالی نوین نیز از دیگر فعالیت‌های شغلی‌ام است.
  • ارائه پیشنهادهای سرمایه‌گذاری و تأمین مالی مرتبط با بخش نهادها و ابزارهای نوین در واحد نهادسازی و ابزارهای نوین انجام می‌شود.

چه ویژگی از کار کردن در کاریزما برای شما مطلوب است؟ چرا؟

پویایی و چالشی بودن موضوعات کاری در مجموعه کاریزما، سبب ایجاد ارزش افزود برای شرکت و متقابلاٌ برای خودم می‌شود.

چه توصیه ای در مورد کار کردن یا زندگی به دیگران دارید؟

هدف خود را شفاف و دقیق تعیین کنند. عموم فارغ‌التحصیلان رشته فاینانس، مدت زمان زیادی را جهت تعیین هدف نهایی خود و خواسته خودشان از بازار سرمایه تلف می‌کنند، لذا براساس تجربیات فردی و حتی فرهنگی، علایق شخصی و توانایی‌های فردی در شفاف‌سازی اهداف خود در حوزه‌ی کاری و حتی زندگی تلاش کرده تا اتلاف وقت و پشیمانی اتفاق نیافتد.

چرا به این رشته علامند شدید؟

آخرین مدرک تحصیلی من فوق لیسانس‌ مدیریت مالی شاخه‌ی مدیریت مالی است و جهت افزایش تخصص در زمینه‌ی کاری ادامه تحصیل دادم و علاقه‌ی شخصی من‌ به مدیریت مالی به جهت آشنایی با بازار سرمایه و کسب درآمد از آن بوده است.

تحصیل در رشته شما به چه توانایی ها و ویژگی هایی نیاز داشت؟

خلاقیت، انعطاف‌پذیری و علاقه به اعداد و دنیای مرتبط با اقتصاد و صورت‌های مالی از جمله توانایی و ویژگی‌هایی است که در رشته‌ی تحصیلی فاینانس مورد نیاز است.

اگر می توانستید فردا بیدار شوید و یک توانایی یا ویژگی بدست آورید، چه انتخاب می کرید؟

“رهبری” از توانایی‌هایی است که برای رسیدن به اهدافم به آن احتیاج دارم. به این معنی که نیاز زیادی به ویژگی یک رهبر در مدیریت و هنر استفاده از توانایی افراد در راستای دستیابی به اهدافم دارم.

قدرت خارق اعاده مورد علاقه تان چیست؟

سفر در زمان،جهت تغییر اتفاقات ناخوشایند گذشته یکی از قدرت‌های خارق‌العاده مورد علاقه‌ام است.

می توانستید در هر شهر دنیا که بخواهید اقامت گزینید، کجا را انتخاب می کردید؟

سنگاپور، ثروتمند و مدرن هست و پاسپورت معتبری دارد و در زمینه رشته‌ی تحصیلی‌ام از جمله مکان‌هایی است که می‌توان در حوزه فاینانس تجربیات خوبی در آن کسب کرد.

اگر فردا می توانستید به هر شهری از دنیا که می خواهید یک هفته سفر کنید، از کجا دیدن می کردید؟

توکیو، در کشور ژاپن از جمله شهرهایی است که علاقه دارم سفر کنم تا با فرهنگ، فناوری‌ها، شهرسازی، ساختار و باغ‌های اعجاب‌انگیزش آشنا شوم.

با افراد بیشتری آشنا شوید

آیجمال کُر

آیجمال کُر

آیجمال کُر
به‌رو کافی

به‌رو کافی

کارشناس ارشد خدمات مالی
الناز بصیریان

الناز بصیریان

تحلیلگر ارشد واحد تحقیق

افشای نظارتی          نقشه سایت          بیانیه حقوقی          حریم خصوصی و کوکی‌ها

حریم خصوصی و کوکی‌ها

logo-samandehi

©۱۳۹۹ تمامی حقوق برای مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما محفوظ است.