بستر تامین مالی جمعی

تامین مالی جمعی راهی نوین برای به نتیجه رسیدن ایده‌ها و تامین سرمایه مورد نیاز آن‌ها است. سازوکارهای تامین مالی و سایر منابع مورد نیاز، برای رشد یک ایده تا ساخت نمونه اولیه، بلوغ ایده و خلق ارزش‌افزوده اهمیت غیرقابل انکاری دارد. با گسترش روزافزون اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مرزها در ارتباطات حذف شده و مفاهیم جدید نظیر شبکه‌سازی و بهره‌برداری از شبکه‌های اجتماعی مطرح شده‌است. از این‌رو توسعه تجارت‌الکترونیک و اینترنت فرصت‌های جدیدی را در مدل تامین سرمایه برای کسب‌و‌کارهای نوپا ایجاد کرده‌است.

تامین مالی جمعی روشی است که در آن سرمایه مورد نیاز برای فعالیت یک استارت‌آپ از پس‌انداز‌های خرد گردآوری می‌شود. این مشارکت جمعی از طریق اینترنت انجام می‌شود تا از تلاش‌های یک کارآفرین توسط عموم جامعه یا سازمان‌ها حمایت شود. تامین مالی جمعی برای اهداف متنوعی نظیر درمان بیماری تا چاپ کتاب، حمایت مالی هنرمندان تا طرفداران کمپین‌ها و تامین سرمایه لازم برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپا یا کسب‌وکار کوچک کاربرد دارد.

این روش تامین مالی بر خلاف صندوق‌های جسورانه حدآقل میزان سرمایه‌گذاری ندارد و به عموم مردم فرصت بهره‌مندی از بازده بالای حوزه فناوری را می‌دهد.

https://ciaco.ir/wp-content/uploads/2021/06/Crowd-Funding.svg

افشای نظارتی          نقشه سایت          بیانیه حقوقی          حریم خصوصی و کوکی‌ها

حریم خصوصی و کوکی‌ها

logo-samandehi

©۱۳۹۹ تمامی حقوق برای مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما محفوظ است.
طراحی شده توسط تیم کاریزما.