ابزار سرمایه‌ای

روش‌ های تأمین مالی سرمایه‌ای به روش‌هایی گفته می‌شود که سرمایه مورد نیاز از محل حقوق صاحبان سهام تأمین شده و سرمایه‌گذاران در زمره مالکان شرکت قرار می‌گیرند. از جمله خدماتی که می‌توان به آن اشاره کرد

پذیرش : شرکت‌ها پس از تأسیس نیازمند منابع مالی جدید برای توسعه فعالیت‌های خود هستند. این نیاز ممکن است با محدودیت منابع مالی سهام‌داران مواجه شود. می‌توان با تنوع بخشیدن به ترکیب صاحبان سهام، منابع سرمایه‌گذاران جدید را به ‌کار گرفت تا به نیاز مالی فزاینده شرکت تأمین شود. با پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه راه تامین مالی از بازار سرمایه هموار می‌شود و شرکت‌ها می‌توانند منابع مالی مطلوب را جذب نمایند.

افزایش سرمایه: یکی از راه‌های تامین مالی شرکت‌ها انتشار سهام جدید است. این روش تامین مالی راهکار مناسبی برای مواردی مانند تامین مالی پروژه‌های دیربازده، شرکت‌های ناتوان در پرداخت هزینه مالی اوراق بدهی یا نیازمند اصلاح ساختار مالی است. افزایش سرمایه یک منبع مالی با ثبات و بدون سررسید معلوم است که شرکت دغدغه بازپرداخت آن را ندارد، در نتیجه ریسک عدم توان پرداخت بدهی را کاهش و اعتبار شرکت در بازار را افزایش می‌دهد. انواع روش­های افزایش سرمایه با روش‌های قانونی مختلف از جمله افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران، افزایش سرمایه از محل سود انباشته (سهام جایزه)، افزایش سرمایه به روش صرف سهام، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی­ها صورت می­پذیرد که با هدف بهبود ساختار سرمایه و جلوگیری از خروج نقدینگی انجام می­شود.

https://ciaco.ir/wp-content/uploads/2021/04/210403-Underwriting-pdf.jpg

   نقشه سایت          بیانیه حقوقی          حریم خصوصی و کوکی‌ها

حریم خصوصی و کوکی‌ها

logo-samandehi

©۱۳۹۹ تمامی حقوق برای مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما محفوظ است.
طراحی شده توسط تیم کاریزما.